Ubiór na spotkanie biznesowe

2/02/2013

Nowoczesny mężczyzna, chcący odnieść sukces zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, powinien szczególnie zadbać o swój wizerunek. Co prawda „nie szata zdobi człowieka”, ale z drugiej strony „jak cię widzą, tak cię piszą”. Mimo, iż każdy powie, że najważniejsze to nie to, co człowiek ma na sobie, ale to, co ma w głowie i jakim jest człowiekiem, to jednak pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie w późniejszych relacjach. Mężczyzna zadbany, modnie ubrany, przyjemnie pachnący, znający zasady savoir-vivre, łatwiej realizuje swoje plany, osiąga zamierzony cel, niż pan, który nie dba o siebie. Człowiek elegancko ubrany czuje się bardziej pewny siebie.

Wygląd ma bardzo duże znaczenie w biznesie. Każdy szanujący się przedsiębiorca stara się dobrze i modnie ubierać. Nowoczesny mężczyzna potrafi sam dobrać odpowiedni strój do sytuacji lub, jeśli ma z tym problem, korzysta z pomocy stylistów, którzy pomogą mu się ubrać. Dba również o swoje zdrowie i wygląd, uprawiając sporty, korzystając z usług salonów piękności, używając odpowiednio dobranych dla siebie kosmetyków.

Każdy mężczyzna zawsze wygląda elegancko i modnie w garniturze. W modzie dotychczas nie wymyślono nic, co mogłoby go zastąpić. Zmieniają się tylko kolory, fasony i dodatki. Ostatnio modne są garnitury uszyte z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów. Marynarka powinna być lekko opięta, tak by podkreślić wysportowaną sylwetkę mężczyzny. Spodnie nie powinny być zbyt dopasowane, raczej luźne, natomiast ich długość powinna być taka, by swobodnie opadały na buty. Dobór obuwia jest niezwykle ważny. Często zdarza się, że źle dobrane buty psują wizualnie cały efekt stroju. Obuwie powinno go dopełniać.

Garnitury można kupić dwu- lub trzyczęściowe. Kamizelka zazwyczaj jest uszyta z tego samego materiału, co garnitur. Jednak nie każdy mężczyzna czuje się dobrze w kamizelce. Jeśli czuje się w niej skrępowany to powinien zrezygnować z jej zakupu.

Kolory garniturów zmieniają się, co sezon, w jednym modne są garnitury jasne, pastelowe, w następnym roku ciemne. Jednak nie każdy garnitur pasuje na każdą imprezę. Inaczej mężczyzna powinien się ubrać na spotkanie biznesowe, na randkę czy imprezę rodzinną. Dlatego elegancki mężczyzna powinien mieć w swojej szafie kilka garniturów na różne okazje. Kupując garnitury należy wybierać ich kolor nie tylko na podstawie panujących w modzie trendów, ale dopasować je również do swego wyglądu.

Do garnituru trzeba dobrać odpowiednią koszulę męską. Jej kolor zależy od koloru garnituru a także od upodobań mężczyzny. Nie każdy czuje się dobrze w koszuli o kolorze żółtym, fioletowym czy czerwonym. Zawsze elegancko wygląda się w koszuli z mankietami. Spinki do mankietów powinny być tak dobrane, by pasowały do koszuli. Często można je kupić w komplecie z krawatem.

Koszula elegancka Carisma

Jeśli ktoś nie lubi garniturów, a mimo to chce wyglądać elegancko na spotkaniu biznesowym, może do marynarki ubrać inne spodnie, niekoniecznie w kant. Oczywiście należy do marynarki dobrać odpowiednią koszulę i obuwie. Lepiej też do takiego stroju nie dobierać krawata.

Sprawdź również

0 komentarze

Spamerskie komentarze z linkiem będą moderowane.

Polub nas na Facebooku

Dodaj do kręgów na G+

Subscribe